Recepty na výrobu boilies

Boilies predstavuje základ pre novodobý lov kapra na "úšpešné" rybárske návnady. K lovu kapra, amura,... na boiles samozrejme potrebujeme: boilies montáže, boilies viazanie (tomu sa teraz nebudeme venovať).
Domaca vyroba boilis si vyžaduje kvalitný základ - boiles mix. Carp boilies sme pre Vás navrhli pre najčastejšie situácie pri love. Kvalitný carp boilies v spojení s optimálnoiu boilies montážov nám poskytne veľkú šancu byť úspešný s technikou: lov kapra na boiles.

  1. Výroba boilies: Boilies zmesi do teplej vody
  2. Výroba boilies: Boilies zmesi do studenedej vody
  3. Výroba boilies: Boilies zmesi do zarastenej vody
  4. Výroba boilies: Boilies zmesi na bahnite dno
  5. Výroba boilies: Boilies zmesi na štrkové dno

Postup výroby boilies:
Na 1kg pripravte 8 - 12 stredne veľkých vajec, do ktorých pridajte tekuté zložky spolu s práškovými atraktormi. Postupne pridávajte suchú zmes ,aby cesto získalo požadovanú konzistenciu /nesmie byť príliš tvrdé ani lepkavé/. Nechajte cesto zabalené v igelite obstáť asi 20 min. Ručne alebo rollbalom vytvorte potrebné priemery , alebo nožom nakrájajte na malé kocky. Do vriacej vody pridávajte len také množstvo ,aby voda neprestala vriať. Asi po 20 sek. po vyplávaní guličiek na hladinu sú boilesi hotové. Vysušte ich 5 až 10 dní.

Veľa šťastia v duchu C8R.
Všetky komponenty sú od firmy TandemBaits; viac na www.tandembaits.sk


Anketa

O čom by ste chceli vedieť viac?
(27164)
Boilies18 %
(25086)
Montáže16.6 %
(24460)
Oblečenie16.2 %
(24811)
Bivaky16.4 %
(24782)
Lehátka16.4 %